Autor:
Triin Kirs

Esmakursuslasele

Tere tulemast Tartu Ülikooli haridusteaduste instituuti! 

Soovitame kindlasti kõigil esmakursuslastel võtta osa oma eriala infotunnist, kus saab kõigile oma küsimustele vastused.

Ülikooli kodulehelt saab lisaks lugeda infot, mis on mõeldud kõikidele uutele Tartu Ülikooli üliõpilastele.

Vaata lõbusat videot Tartu Ülikooli maskoti Tiksu päevast haridusteaduste instituudis!

Kellelt saan abi?

Tuutor on üliõpilane, kes abistab esmakursuslasi õpingute alustamisel. Oma õppekava tuutori kontakti leiad siit.

Kursusevanem on üliõpilane, kes tegutseb oma kursusel vabatahtlikult kursuse heaolu nimel. Kui kursus valib endale kursusevanema, siis tema kontakti leiab siit.

Samuti on abiks su õppekava õppekorralduse spetsialist, kelle kontakti leiad kodulehelt.

Sellel lehel on kirjas, kuhu ja kelle poole oma küsimustega ülikoolis pöörduda. 

Õppekorraldus

Õppeinfosüsteemis ehk ÕIS-is saad registreerida end õppetööle, näha õppekavasid, õppeaineid, oma tunniplaani jpm. Enne augusti lõppu saadab ülikooli IT-osakond sulle kasutajatunnuse ja parooli, millega pääsed ÕIS-i.

Esmakursuslasena tuleb sul valida hiljemalt 16. septembriks 2024 välja sügissemestri õppeained. Soovitud ainekursustele saad registreeruda ÕIS-is juba nädal enne õppeaasta algust: alates 26. augustist.

Vaata ÕIS-i tutvustavat videot. Kui jääd hätta ÕIS-i kasutamisega, siis loe ÕIS-i infot ja abi õppijale

Lisateavet kogu õppekorralduse kohta saad ülikooli õppekorralduse kodulehelt.

Loe õppetasude kohta Tartu Ülikooli kodulehelt

Akadeemilises kalendris on kirjas olulised kuupäevad, nt millal lõpeb õppeainetele registreerumine, millal on vaheaeg jpm. Akadeemilise kalendri leiad Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemist.

Õppimise lehelt leiad õppega seotud info, avalduste vormid ja esitluste põhjad. Samuti on sinna koondatud lõputööde ja välismaal õppimisega seotud teave.

Praktika on Tartu Ülikooli kõigi õpetajakoolituse erialade kohustuslik osa. Praktikate info leiad Pedagogicumi lehelt.

Esmakursuslasena on sul juba septembris võimalik taotleda vajaduspõhist õppetoetust või vajaduspõhist eritoetust. Vaata kindlasti lähemalt ka muude stipendiumide ja õppetoetuste, sh õpetajakoolituse ja tugispetsialistide koolituse üliõpilaste stipendiumi infot.

Arvutiabi

Arvutiabi leiad Tartu Ülikooli IT vikist.

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli leiad enne õppeaasta algust oma e-postkastist. Kõik esmakursuslased saavad ka ülikooli e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi@ut.ee, mille kaudu toimub suhtlus ülikooliga. 

Loe ülikooli e-posti aadressile saadetud kirju. Üliõpilast teavitatakse teda puudutavatest korraldustest (nt järgmisele õppeaastale üleviimine) ja õppetööd puudutavatest küsimustest (nt õppejõu haigestumine, seminari materjalide kättesaadavus vms) õppeinfosüsteemi ÕIS-i kaudu. Teade saadetakse ÕIS-i elektroonteadete postkasti ja üliõpilase ülikooli serveris olevale e-posti aadressile, millega loeb ülikool teate edastatuks.

ÕIS-i teadete postkasti ja ülikooli e-posti aadressi tuleb lugeda regulaarselt, sest sealne info on üliõpilase jaoks oluline!

  • Eduroam on Tartu Ülikooli traadita interneti teenus, mis on kättesaadav väga paljudes ülikooli õppehoonetes. Loe seadistamise infot siit.
  • Ut-public ja Campuswifi on Tartu Ülikooli ja Tartu Üliõpilasküla hoonetes kättesaadav avalik internetivõrk. Soovitame kasutada eduroam võrku, sest see on turvalisem.
  • VPN on Tartu Ülikooli võrguga turvaliseks suhtlemiseks virtuaalne privaatvõrgu tunnel (ingl virtual private network, VPN). VPN-i seadistamise infot loe siit.

Lisame kõik uued üliõpilased õppetöö meililisti svhi.tudengid. Kui soovid ka mitteametlikke teateid (üritused, tööpakkumised jms), liitu listiga svhi.tudengid.yldinfo. Listidega liitumine toimub Sympa keskkonnas. Vajadusel saad lisainfot õppekorraldusspetsialistilt.

Alates 29. jaanuarist 2024 lõpetatati turvakaalutluste tõttu ut.ee e-posti aadressile tulnud kirjade edasisuunamine ülikoolivälistele e-posti aadressidele. Pärast seda saavad kirju edasi suunanud inimesed lugeda neid vaid ülikooli e-postkastist, kasutades veebilehte kiri.ut.ee või lisades ut.ee postkasti oma nutiseadme või arvuti e-posti rakendusse.

Täpsemat teavet e-posti teenuste kasutamise korra muudatustest leiab kodulehelt

Raamatukogu kasutamine

Registreeri end raamatukogu lugejaks siin.

Tartu Ülikooli Raamatukogu ja Tartu Ülikooli erialaraamatukogud on ühtses infosüsteemis, seega kui oled end kord juba lugejaks registreerinud, kehtib lugejapilet/ID-kaart nii TÜ raamatukogus kui ka kõigis TÜ erialaraamatukogudes.

Haridusteaduste instituudi hoones asuv raamatukogu on Tartu Ülikooli Raamatukogu erialakogu, mis koosneb peamiselt pedagoogika, psühholoogia ja ainedidaktika alasest kirjandusest.

Tutvu instituudi raamatukogu kodulehega ja ka TÜ raamatukogu kodulehega.

Õpi kasutama erialakirjanduse leidmiseks elektronkataloogi ESTER - sind aitavad kasutusjuhend ja videojuhis.
Erialast kirjandust on võimalik leida ka andmebaasidest.

Õpi selgeks oma laenutähtaegade jälgimine ja pikendamine Minu ESTERi keskkonnas, kasutusjuhendi leiad siit

Siit leiad raamatukogu pakutud koolitused ja erialainfootsingu e-kursused Moodle'is

Tartu Ülikooli raamatukogu koolitusmaterjalid ja juhendid on samuti leitavad TÜ raamatukogu kodulehelt

Üliõpilaselu

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis tegutseb kaks aktiivset üliõpilasorganisatsiooni - Haridusteaduste Instituudi Tudengiselts ning Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Selts. Mõlemad organisatsioonid ootavad endaga liituma üliõpilasi, kes soovivad hariduselus kaasa lüüa ja olla osaks suurest sõpruskonnast.

Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse TÜÜE ülesanne on seista üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning toetada neid oma õiguste kaitsmisel.

Iga kursus valib oma kursusevanema, kes tegutseb kursuse heaolu nimel ja esindab seda vajadusel. Valitud kursusevanema kontakt pannakse üles kodulehele. 

Instituudi B-korpuse I korrusel (B152) on tudengituba, kus saab puhata, õppida või süüa.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!